אחריות קבלן: מהו חוק המכר?

כמו לכל מוצר שאנו רוכשים ומקבלים אחריות לתקינותו, גם כאשר מדובר בדירה חדשה – אחת ההשקעות הגדולות ביותר שלנו, חשיבותה של אחריות הקבלן המייצר את הדירה היא גדולה ומכופלת. חוק המכר (דירות) התשל"ג 1973, מסדיר את אחריות הקבלן על הדירות אותן בנה –  על המלאכות השונות בה ועל הפריטים השונים בדירות .

קיימות זו דרך חיים

קיימות היא אחת מהמטרות של קבוצת תדהר.
לשמחתנו, גם העולם כולו צועד כבר במשך שנים לעבר בנייה ירוקה בתקנים המחמירים ביותר, ובשנים האחרונות גם אנחנו נמנים כמובילים בבנייה ירוקה ובצמצום זיהום ופסולת בנייה.

המסע לרכישת דירה ראשונה מתחיל ברכישת ידע מקדים – חלק שני

מצאתם את דירת החלומות? נהדר! אבל רגע, מה לגבי חוזה הרכישה? צריך עו"ד? מהי תקופת אחריות? מהו תהליך תיאום תכנון? ריכזנו לכם את כל המידע החשוב לתהליך רכשת הדירה החדשה שלכם בקלי קלות

מה עדיף, חדש מהניילון או משומש? יתרונות וחסרונות בקניית דירה חדשה ויד שנייה

החלטתם לקנות דירה? מזל טוב! מה עדיף, חדש מהניילון או משומש? כדי לעזור לכם להבין ולהחליט, סיכמנו למענכם את כל היתרונות והחסרונות בכתבה הבאה.

באים לחדש לכם: כל מה שרציתם לדעת על התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא שם כולל לתהליך שבו בעלי הקרקע מוכרים ליזם זכויות בניייה והיזם בונה, מתכנן, משווק ומוכר את הדירות החדשות שייבנו בבניין החדש…

מתכננים לקנות דירה להשקעה? המדריך שיעזור לכם לעשות את זה נכון

מתכננים לקנות דירה להשקעה? המדריך שיעזור לכם לעשות את זה נכון

דברים שנציגי המשכנתאות לעולם לא יספרו לכם: שלוש דרכים לחסוך בתשלום המשכנתא

לפני שתקפצו למים העמוקים ותבחרו באחד המסלולים הגנריים שמציעים לכם נציגי המשכנתאות, הרשו לנו לחשוף בפניכם שלוש דרכים שיכולות לחסוך לכם אלפי ואף מאות אלפי שקלים לאורך השנים.

היכון, הכן, תכנן: השלב הכי קריטי לאחר קניית הדירה

כדי שתוכלו ליהנות מדירה שתשרת אתכם ואת אורח החיים שלכם על הצד הטוב ביותר, כדאי להקדיש לשלב התכנון וההתאמה האישית מספיק זמן מראש ולא להיכנס ללחץ…

המומחים מסבירים: מה שלא ידעת על מזגן

מה כוללת מערכת המיזוג שמקבלים, ומהן האפשרויות הקיימות מבחינת שיפור ושדרוג מערכת מיזוג האוויר? לאיזה פרמטרים חשוב להתייחס ומתי מומלץ לעשות את כל זה?

תדהר – תיאום תכנון

בתהליך תיאום תכנון הדירה שלכם, אנו מעמידים לרשותכם מתאם/ת תכנון, איתם תערכו שתי פגישות. פגישה אחת לגבי שינויים ותוספות ופגישה נוספת לגבי בחירת חומרי הגמר.
איך מבצעים תכנון אישי של הדירה?

מהו תיאום תכנון אישי?ֿ

בתהליך תיאום תכנון הדירה שלכם, אנו מעמידים לרשותכם מתאם/ת תכנון, איתם תערכו שתי פגישות עיקריות – דיון על שינויים ותוספות ופגישה לצורך בחירת חומרי הגלם.

תהליך קניית דירה יד ראשונה

אנשים רבים סבורים שברגע שנחתם חוזה הרכישה, הסתיים תהליך הרכישה. אבל בפועל, זוהי רק תחילתה של מערכת יחסים ארוכה שתמשך שנים.

התכנית האדריכלית

בין כל המסמכים בתיק הלקוח שלכם תמצאו גם את תוכניות הדירה וביניהן את התוכנית האדריכלית. זו תוכנית שתכנן אדריכל והיא מהווה תרגום של תכנית המכר לתוכנית ביצוע.

המומחים מסבירים: תכנון ועיצוב מטבח למתחילים

איזה שאלות כדאי לשאול לפני שמתכננים מטבח חדש? מה הדגשים החשובים? איזה חומרים קיימים בשוק ומה היתרונות והחסרונות שלהם. לפני שמתכננים את מרכז הבית, כדאי לשים לב למספר דברים. על כך במאמרו של ישראל אייזנר, מתאם תכנון ושירות ללקוח.

דייט ראשון: גם לפגישה עם מעצב פנים צריך להתכונן

אם החלטתם לשכור את שירותיו של מעצב פנים, כדאי להגיע לפגישה הראשונה מוכנים. איך עושים את זה? קוראים את ארבעת הטיפים שלנו, מאמצים אותם וממקסמים את הפגישה.

המומחים מסבירים: איך לרצף את הבית ולהישאר בחיים

בחירת ריצוף לבית היא החלטה בעלת משמעות גדולה לעיצוב הבית ולחיים בו. על מה ממליצים המומחים של תדהר?

גזוזטרה או לא להיות: גם המרפסת יכולה לגנוב את ההצגה

גזוזטרה, אנחנו כבר לא משתמשים במילה הזאת, אבל היא ממחישה כמה שנים נמצאת איתנו המרפסת. יש לה את היכולת לשדרג לנו את החיים באופן משמעותי, ולכן מומלץ לתכנן את העיצוב שלה ברצינות. קבלו מאיתנו טיפים לניצול נכון של המרפסת.

יום האורבניזם – תכנון עירוני

'יום האורבניזם' או 'יום תכנון הערים הבינלאומי', מספק הזדמנות לנקודת מבט גלובלית על התכנון העירוני ונועד להעלות את המודעות לתכנון עירוני מיטבי לאוכלוסיית העולם המתרחבת וגדלה.

תדהר – תיאום תכנון

בתהליך תיאום תכנון הדירה שלכם, אנו מעמידים לרשותכם מתאם/ת תכנון, איתם תערכו שתי פגישות. פגישה אחת לגבי שינויים ותוספות ופגישה נוספת לגבי בחירת חומרי הגמר.

תיאום תכנון

רכשתם דירה ואתם מעוניינים לבצע שינויים בדירה על מנת להתאימה לצרכים שלכם ושל משפחתכם. לשם כך קיים תהליך תיאום תכנון אישי, הידוע גם בשם "שינויי הדיירים".

תוכנית החשמל

תכנית החשמל כוללת את כל נקודות החשמל המתוכננות בדירה – מפסקים, שקעים, גופי תאורה, נקודות טלפון, טלוויזיות, רמקולים וכולי.

תוכנית האינסטלציה ומערכת המתזים

מערכת האינסטלציה בדירתכם תוכננה על ידי יועץ אינסטלציה, אשר לקח בחשבון את קווי הביוב של הבניין, תקנים ומרחבי השימוש המינימליים הנדרשים להתנהלות נוחה בחדר הרחצה

מערכת מיזוג האוויר

תכנית מיזוג האוויר בדירתכם תוכננה על ידי יועץ מיזוג אוויר אשר השקיע בה מחשבה רבה תוך התייחסות למבנה הדירה, גודל החדרים וכיווני האוויר בדירה.

הגנה על הדירה בפני נזקי מזג אוויר

הדירה, חומרי הבנייה והמערכות מושפעים משינויים במזג האוויר, אם תקפידו על הכללים הבאים להגנה על הדירה בפני נזקי מזג אוויר תוכלו לשמור על הדירה במצב טוב.

איך לשמור על הדירה לאורך זמן ?

תחזוקה שוטפת נכונה בדירה תאפשר לכם ליהנות ממנה למשך שנים, לשמור עליה יפה ונעימה ולמנוע בלאי עתידי. ריכזנו עבורכם מספר טיפים לתחזוקה נכונה של מערכות הדירה.

מה צריך לדעת לפני שמקבלים מפתח?

תהליך מסירת הדירות שלנו ייחודי בענף הבנייה ופיתחנו אותו על מנת שרגע הכניסה שלכם לדירה החדשה יהיה מושלם. ריכזנו עבורכם את מה שכדאי לדעת לפני קבלת המפתח.

כיצד נשתמש בטקסטיל לעיצוב חלל הבית ?

בעזרת טקסטיל – כריות, וילונות, בדי ריפוד ושטיחים, נוכל בקלות להלביש את החלל, להוסיף לו צבע, חום, ורכות טקסטיל לבית מאפשר לנו לרענן את המראה לעיתים קרובות.

שירותי בדק הבית של תדהר

תקופת בדק הבית נמשכת בין שנה ל-7 שנים בהתאם לסוג הליקוי. במהלך תקופת הבדק מערך שירות הלקוחות של תדהר זמין לקבל דיווחים על ליקויים ויפעל כדי לתקנם במהרה.

טיפים לשכנות טובה – כיצד ניצור אינטראקציה טובה עם השכנים

קשה להעריך כיצד תהיה מערכת היחסים עם השכנים בעת רכישת הדירה, אך בעזרת עזרה הדדית, שיח מכבד ויצירת קשרים אישיים נוכל ליצור שכנות טובה. קבלו מספר טיפים

צבע – איך הוא משפיע עלינו וכיצד לשלבו בעיצוב

לבחירת צבע הדירה השפעה רבה על המראה של החלל, רמת התאורה והאווירה שתהיה בה. האם נבחר צבעי פסטל רכים או גוונים בוהקים וחזקים? האם נבחר בצבעים חמים או קרים?

רשימת מתנות שכדאי לבקש מחברים ומשפחה לבית החדש

רשימת מתנות שכדאי לבקש מחברים ומשפחה לבית החדש, למה שלא תקבלו בדיוק את מה שאתם צריכים ורוצים.

עיצוב פנים – אביזרים שיחוללו שינוי בעיצוב הבית

אחרי שהכל מעוצב ומושקע, מגיע תורה של ההלבשה. לאביזרים המשלימים יש את היכולת לשפר את המראה של הבית שלכם באופן משמעותי. איך עושים זאת? ממש כך

להתחיל מחדש – איך מסתגלים מהר לחיים בשכונה חדשה ?

חדשים בשכונה עברתם והכל זר וחדש – הבית, הרחוב, השכונה. איך מסתגלים מהר לחיים בשכונה חדשה? תתפלאו, אבל יש לנו כמה טיפים שיעזרו לכם במשימה

טיפים לתכנון ועיצוב התאורה בדירה

תכנון התאורה הוא חלק מתכנון הדירה והוא מותאם לתרחישים ולפעולות שאמורות להתבצע בכל חדר. בידיכם האפשרות להוסיף תאורה, בעיקר גופי תאורה ניידים, שמוסיפים לחלל אווירה, אפשרויות נוספות לשימוש וגם מתבלים את העיצוב

אופן יור מיינד: איך למקסם את חלל העבודה המשותף?

חללי עבודה משותפים הם הדבר החם בקרב חברות היי טק, אבל כדי ליהנות מהם חשוב לתכנן אותם נכון. בכתבה נסקור כמה אפשרויות שיעזרו לנו להפיק את המירב מחללי העבודה.

עיצוב חדרי שינה – החדר האינטימי שלי

אנו משקיעים כל כך הרבה משאבים ומחשבה בתכנון ובעיצוב החללים הציבוריים בבית, שלעיתים אנו מזניחים את החללים הפרטיים. אמנם אנו ״רק״ ישנים בחדר השינה ואת רוב שעות הערות שלנו אנו מבלים ביתר חללי הבית, אך זהו החלל שבו אנו מטעינים מצברים, מאפשרים לגוף ולראש לנוח בסוף היום ומתחדשים לקראת מחר. אם חדר השינה שלכם זקוק לתשומת לב עיצובית, המדריך הבא בדיוק בשבילכם.

טיפים לאריזה לקראת מעבר דירה

השלב הכמעט אחרון הגיע, אורזים את החיים ועוברים לבית החדש. לפני שאתם נכנסים ללחץ כדאי שתקראו את הטיפים שהכנו עבורכם לאריזה נוחה ונכונה של הבית. בהצלחה

המדריך המלא לקניית דירה מקבלן

רכישת דירה חדשה היא אולי האירוע המכונן ביותר בחיינו – בראש ובראשונה מכיוון שזאת בדר"כ ההוצאה הכספית הגדולה ביותר שרובינו יוציאו במהלך החיים בעסקה בודדת ולא פחות חשוב מכיוון שלקביעת מקום המגורים שלנו יש השפעה אקוטית על כל ההיבטים של חיינו ושל חיי המשפחה שלנו – החל מקרבה למשפחה הגרעינית ולהורים, דרך סגנון ואיכות החיים, מקום התעסוקה שלנו, חינוך הילדים, חוגים, פעילות ספורט, תרבות, חיי חברה, בריאות ופנאי וכו'

עיצוב חדרי נוער – לתת לעיצוב להשתנות עם הילד

מה עושים עם החדר כשהילדים מתבגרים? ובכן, לא חייבים לקנות חדש. קבלו שלוש גישות שונות להתאמת החדר הקיים, אז מי מהן נכונה עבורכם?

עכשיו הגיע התור של ביצרון

בשקט-בשקט הולכות והופכות השכונות שממזרח לאיילון ליעד מבוקש בקרב משפחות ממעמד הביניים

מציצים באינסטגרם

מעצבים את הדירה? מצאנו חמישה חשבונות אינסטגרם שישמשו לכם מקור להשראה מושלמת

מחמאות מקיר לקיר

לאיזה גובה כדאי לעלות עם חיפוי הקיר, איך סוגרים פינה, ומה זה רובה?