| 10.06.2022 |

עכשיו הגיע התור של ביצרון

בשקט-בשקט הולכות והופכות השכונות שממזרח לאיילון ליעד מבוקש בקרב משפחות ממעמד הביניים

ביצרון, היעד החם של משקיעי הנדלן. בשקט-בשקט הולכות והופכות השכונות שממזרח לאיילון ליעד מבוקש בקרב משפחות ממעמד הביניים, וזאת בזכות סיבות אטרקטיביות וייחודיות לאזור

האופי המיוחד של שכונת ביצרון, האווירה הקהילתית בה, שדרות ההשכלה הירוקות, הקרבה למרכז העיר והמחירים שעדיין אטרקטיביים ביחס למרכז וצפון העיר יוצרים יחדיו תמהיל אורבני אידיאלי לתל אביבים שרוצים להישאר בעיר, לבעלי מקצועות חופשיים שעובדים בסמוך, לזוגות מבוגרים שילדיהם עזבו את הקן ומשפחות צעירות המבקשות ליהנות מכל העולמות, ליהנות מאיכות חיים וחיי קהילה וגם מסגנון חיים אורבני בסמוך למרכזי הבילוי, הקניות, התרבות והפנאי הכי חמים של תל אביב.

בתנופת הבנייה המתרחשת בשנים האחרונות במרכז הארץ ובגוש דן בפרט, מעניין להבחין בתופעה שנראית כמו סמויה מן העין אף שהיא גלויה מאוד וידועה לכל מי שמתעניין בפרטים: השכונות המזרחיות של תל אביב, אלה הנמצאות ממזרח לכביש איילון ואשר במשך שנים רבות נתפסו בעיניי התל-אביבים עצמם כשכונות קצה רחוקות ובלתי נגישות – הולכות ותופסות אט-אט אך בנחישות את מקומן בצמרת רשימת השכונות המבוקשות ביותר בקרב צעירים ומשפחות.

בעוד דווקא בשכונות הוותיקות בצפון העיר ומעבר לירקון חלה ירידה דרמטית בשיעור של עשרות אחוזים בהתחלות בנייה במהלך שלוש השנים האחרונות, הרי שדווקא בחלק המזרחי חל גידול בשיעור של מאות אחוזים בהיקפי הבנייה, לאחר עשרות שנים שבהן היה האזור רדום לחלוטין מן הבחינה הנדל”נית.

“מי שישקיע באזור היום – ירוויח מחר”

ההתעניינות הגוברת סביב מגורים בשכונת ביצרון, משקפת היטב את המגמה. זוהי שכונה קטנה ושקטה, שמרבית בתיה נמוכים ומשעולים ציוריים מחברים ביניהם. יש בה קסם מיוחד ואווירה של תל אביביות אותנטית, מעין “תל אביב של פעם”, שכבר בלתי אפשרי כמעט למצוא במקום אחר. שדרות ההשכלה הירוקות, החוצות את לבה של השכונה מצפון לדרום, שלל בתי הקפה האופנתיים, המסעדות והחנויות – משלימות למשפחות ולאורחיהן את החוויה האורבנית המבוקשת.

שדרת המגורים והעסקים החדשה המתוכננת לקום בקרוב מערבית לשדרות ההשכלה משלבת מגורים, עסקים, מסחר ופנאי, תתרום גם היא תרומה רבה להפיכתה של ביצרון לשכונה אורבנית, תוססת ומרתקת, בעלת אופי וחיים עצמאיים משלה

אחד המיזמים המעניינים והמבוקשים בביצרון הוא מגדל המגורים החדש של קבוצות מבנה ותדהר ברחוב עמינדב-פינת מיטב. המגדל, בן 27 קומות וכ-170 דירות 3-5 חדרים ופנטהאוזים המיועדים ברובן למשפחות צעירות והורים שמשקיעים היום למען עתיד ילדיהם, נמצא כבר בשלבי בנייה מתקדמים. 70% מהדירות בבניין שווקו כבר בשלב הפריסייל, מה שמעיד על מידת העניין הרבה בשכונה המתחדשת.

מרבית הרוכשים הם משפחות תל אביביות צעירות אשר התגוררו במרכז תל אביב בשכירות או בערי הלווין שלה ומצאו במזרח העיר את הדרך האפשרית לדירה משלהם, בלי לוותר על החלום לחיות בעיר הגדולה.

הפרויקט תוכנן ועוצב על ידי משרד אדריכלים דני קייזר, מהנדס העיר תל אביב לשעבר, העומד היום בראש אחד ממשרדי האדריכלים המובילים בארץ, והוא נהנה מפיתוח סביבתי, הכולל שטחי גינון נרחבים ונבנה לפי תקן 5281 לבנייה ירוקה.

אודי שרביט, מנכ”ל קבוצת תדהר, היזמית, מבין היטב את הרוכשים. “בשנים האחרונות אנו ערים לשינוי מהותי המתרחש במזרח תל אביב בכלל, ובשכונת ביצרון בפרט. אנחנו רואים שישנו גידול בביקושים ואני מאמין שמי שבוחר להשקיע באזור זה היום, ירוויח כבר בעתיד הקרוב”, הוא אומר. דירות אחרונות נותרו לשיווק במגדל של תדהר-מבנה, וגם עתה מחיריהן עדין נמוכים ממחיר דירות בגודל דומה בשכונות מרכז העיר וצפונה: החל מ-3.2 מיליון שקלים לדירות 3-5 חדרים.

המיטב בתל אביב הוא אחד הפרויקט הראשון למגורים, שהחל להיבנות בשכונה והוא סנונית ראשונה בהפיכת רצועת הבנייה המזרחית לאיילון – שנמתחת בין שכונת ביצרון ועד למתחם גבעתים סיטי (ממול לבורסה ברמת גן) למרכז אורבני המשלב בנייני מגורים לצד בנייני משרדים. בניית גשר יהודית שעתיד לחבר את השכונות שבמזרח העיר עם מערבה ופרויקט ‘קירוי איילון’ העתידי – שבמסגרתו מתוכנן פארק רחב ידיים מעל איילון – שיחבר את מזרח איילון לצד המערבי, ביחד עם המיקום המרכזי מאוד בציר שבין תל אביב לגבעתיים, הסמיכות לתחנת רכבת השלום ולתחנת הרכבת הקלה העתידית  והנגישות הגבוהה לצירי התנועה המרכזיים – יגאל אלון, דרך השלום, ז’בוטינס’קי ואיילון כמובן – הופכים את פיסת הקרקע הזאת להזדמנות השקעה אטרקטיבית במיוחד.

יותר משפחות מבוססות

חלק מקסמה של ביצרון נובע מגודלה: זוהי אחת השכונות הקטנות בתל-אביב: כ-970 בתי אב בלבד. (מרבית התושבים הוותיקים בשכונה, ובהם עולי שנות החמישים ועולי שנות התשעים, כבר אינם מתגוררים בה. את השכונה מאכלסים כיום יותר ויותר ישראלים ילידי הארץ.

ניתוח דמוגרפי שנעשה לשכונה מלמד על התמורות שחלו בה: כמחצית מהתושבים הם ילידי הארץ, למעלה מרבע מהתושבים הם אקדמאים, 27% מהתושבים הם ילדים עד גיל 17 ואפילו המבוגרים, בני 65 ומעלה, ימצאו בשכונה תושבים רבים משכבת גילם, המקיימים חיי קהילה עשירים וקשרים חברתיים. אוכלוסיית ביצרון נחשבת לאיכותית ומבוססת ומדורגת 8 מתוך 10 במדד החברתי-כלכלי.

אי אפשר לגדל ילדים בשכונה בלי לדאוג כמובן גם לחינוך ראוי. ואכן, בית הספר דוד בלוך שבשכונה נחשב לאחד הטובים בתל אביב. בשכונה גם  גני ילדים איכותיים וחיי קהילה ותרבות עשירים שמספק המרכז הקהילתי בשכונה. לכל אלה תרומה רבה בהפיכת ביצרון לשכונה מבוקשת ואידאלית לגידול ילדים.

קיימות שכונתית, גינה קהילתית וגשר יהודית

ביצרון היא גם השכונה הראשונה בתל אביב המיישמת את המיזם “קיימות שכונתית”. בלב השכונה גינה קהילתית פורחת, שבטיפוחה שותפים יחדיו התושבים, בעלי העסקים והעירייה. גינה אורגנית הוקמה בנוסף בשדרות ההשכלה והיא מסייעת בחינוך לצריכת מזון שלא הודבר בחומרי הדברה. ערכי השמירה על הסביבה, חקלאות בת קיימא וחיסכון במים מונחלים לילדי בתי הספר והגנים. את תאורת הלילה השכונתית מספקים עמודי תאורה חסכוניים באנרגיה ובשכונה נסללו שבילי אופניים.

התעוררותה של השכונה אינה נסתרת גם מעיניהם של אלפי האנשים הפוקדים אותה בכל בוקר בדרכם לעבודתם באחת מעשרות החברות המאכלסות את מגדל אלקטרה , מגדלי אלון, טויטה, עזריאלי שרונה, מידטאון ועוד שממוקם בקצה הצפון-מערבי של השכונה, מעל לנתיבי איילון. אנשים אלה, רבים מהם הייטקיסטים, ממלאים את בתי הקפה והמסעדות הסמוכות למגדל בהפסקת הצהריים שלהם. לא מעט מן הפריחה העסקית והקולינרית שחווה השכונה מיוחסת גם להם. תנופת הבנייה המתחוללת בשכונות מזרח העיר ובביצרון בפרט תקרוץ גם להם בוודאי מאוד בשנים הקרובות.

בשל מיקומה הנוח, השכונה נהנית מנגישות קלה לכל צירי התנועה המרכזיים בעיר. תחנת רכבת השלום נמצאת במרחק הליכה קצר והקו האדום של הרכבת הקלה, שתחל לפעול ב-2021, יעבור ממערב לשכונה ובמרחק קצר ממנה. גשר יהודית, שבנייתו בעיצומה, יאפשר מעבר קצר וקל אל מרכז העיר גם להולכי הרגל ורוכבי האופניים. או-אז, גם התל-אביבים המכורים ביותר לקצב התוסס של מרכז העיר – אפילו הם יגלו שהמזרח מפתה מאי פעם.

המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זאת, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.