מערכת תדהר | 26.05.2023 | 2 דקות

גזוזטרה או לא להיות: גם המרפסת יכולה לגנוב את ההצגה

גזוזטרה, אנחנו כבר לא משתמשים במילה הזאת, אבל היא ממחישה כמה שנים נמצאת איתנו המרפסת. יש לה את היכולת לשדרג לנו את החיים באופן משמעותי, ולכן מומלץ לתכנן את העיצוב שלה ברצינות. קבלו מאיתנו טיפים לניצול נכון של המרפסת.

גזוזטרה, אנחנו כבר לא משתמשים במילה הזאת, אבל היא ממחישה כמה שנים נמצאת איתנו המרפסת. יש לה את היכולת לשדרג לנו את החיים באופן משמעותי, ולכן מומלץ לתכנן את העיצוב שלה ברצינות. קבלו מאיתנו טיפים לניצול נכון של המרפסת.

לאורך השנים מלווה המרפסת את הישראלים, והיא חלק בלתי נפרד מהזיכרון שלנו. בבתים רבים הופכת המרפסת למחסן זמני (והרי אין דבר קבוע יותר מהזמני), באחרים מוצבים בה כמה כסאות או ספה ישנה ויוצאים אליה מדי פעם ויש כאלה שהופכים אותה לסוכה בימי החג. אנו מאמינים שבעזרת טיפול נכון ותכנון מוקדם, תוכלו להפוך את המרפסת בביתכם החדש לחדר נוסף, פעיל ויעיל. תתפלאו לגלות שבמקרה כזה, היא תהפוך לאחד המקומות שתשהו בהם זמן רב.

צילום: רמות השרון , רמת השרון . התמונה הינה להמחשה בלבד, לצרכי שיווק והתרשמות בלבד, אינה מחייבת את קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה.

תנאי האקלים בישראל, שמאפשרים לנו לשהות בחוץ כמעט כל ימי השנה, הופכים את המרפסת לנכס חשוב ובעל פוטנציאל רב לשיפור איכות החיים שלנו. לאחר שהשקענו חשיבה רבה ואנרגיה בתכנון ובעיצוב פנים הבית, הגיע תורה של המרפסת. לאורך השנים עברה המרפסת בישראל טלטלות ומהפכות, מספיק אם נזכר שפעם, לפני כמעט חצי מאה, נהגנו לסגור אותה ולהפוך אותה לחדרון נוסף, כזה שהכיל מיטת יחיד וארון בגדים צר בעל שתי דלתות.
אספנו מספר נקודות לחשיבה, כולל הצעות. מוזמנים לגזור ולשמור.

1. סוג הישיבה במרפסת

לפני שמחליטים על סגנון ודרך עיצוב המרפסת, מומלץ לחשוב על אפשרויות השימוש בה: האם תהנו לשבת ולאכול בה ארוחת ערב? במקרה כזה בחרו שולחן אוכל וכסאות נוחים. זה המקום להזכיר, שבישראל יש הצעות רבות ומנעד מחירים רחב למערכות ישיבה בחוץ. רק הקפידו לבחור פריטים מחומרים עמידים לתנאי מזג האוויר.

אם אתם מעדיפים להסתלבט אחרי שהילדים נרדמו או לארח חברים על כוס משקה, ישיבה נמוכה בסגנון “זולה” תתאים יותר. ומה אם תעדיפו להשאיר את המרחב פתוח לטובת משחקים של הילדים? במקרה כזה, אפשר להציב שולחן בר צר עם כסאות גבוהים. הוא לא תופס מקום ועדיין יאפשר לכם ישיבה נוחה בזמן שאתם משגיחים על הקטנים או כאשר אתם מארחים.

2. הרצפה

תשומת לב לריצוף המרפסת יכול לשדרג אותה באופן ניכר וללא עלות יקרה, שהרי מדובר בשטח רצפה קטן יחסית. פריסת דשא סינתטי, לדוגמא, תהפוך את המרפסת לגן משחקים מושך עין, גם אם אין בבית ילדים קטנים. כתם הצבע שמעניק הדשא, יתנוסס וישמח אתכם בכל פעם שתציצו החוצה. אפשר גם לבדוק אריחי קרמיקה דמויי פרקט, למשל, שיתחמו את האזור, יחממו וישדרגו אותו בלי הרבה מאמץ. אפילו אם החלטתם להשאיר את הרצפה כפי שהיא, תוכלו לשדרג את המראה שלה באמצעות אביזרים. נסו להניח שטיח או מחצלת, ותיווכחו כמה הם משפיעים על האווירה המתקבלת.

3. הקיר

ברוב המרפסות קיים קיר, שאותו אנו ממליצים לטפח. כל רעיון יעבוד – תליית תמונות, מדפים שעליהם תציבו עציצים או רשתות מתכת שיתפקדו כמדפים ויצרו את הפרשנות שלכם לגינה על קיר.

4. צמחייה

סוגיה אחרונה וחשובה. אל תוותרו על עציצים ופרחים, שיהפכו אתכם לבעלי “גינה מרחפת”. אפשר להניח מקבץ של עציצים בפינה או למסגר את המרפסת כולה בעציצים. אם אתם מתכננים לטפח גינה, חשבו מראש על נקודות מים וחשמל. זה המקום להציע לכם גם לברר על נקודת גז לקראת הצבתו של מטבח חוץ.

הערה משפטית:המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זאת, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.