| 14.06.2022 |

עיצוב חדרי שינה – החדר האינטימי שלי

אנו משקיעים כל כך הרבה משאבים ומחשבה בתכנון ובעיצוב החללים הציבוריים בבית, שלעיתים אנו מזניחים את החללים הפרטיים. אמנם אנו ״רק״ ישנים בחדר השינה ואת רוב שעות הערות שלנו אנו מבלים ביתר חללי הבית, אך זהו החלל שבו אנו מטעינים מצברים, מאפשרים לגוף ולראש לנוח בסוף היום ומתחדשים לקראת מחר. אם חדר השינה שלכם זקוק לתשומת לב עיצובית, המדריך הבא בדיוק בשבילכם.


הגדילו את חדר השינה

רוב חדרי השינה צנועים במידותיהם ועליהם להכיל רהיטים גדולים יחסית כמו מיטה וארון בגדים. כדי לקבל תחושה של חלל שהוא גדול יותר ממידותיו האמיתיות, ניתן להשתמש בצבעים, טקסטורות, אביזרים ולטשטש את הגבולות שבין הרצפה, הקירות והתקרה.

צביעת הקירות בגוון כהה, לדוגמא, תיצור אשליה כאילו הקירות רחוקים מכם. הדגשת הקיר שמאחורי המיטה תגרום לעין שלכם להתמקד בו ותגרום גם היא לאשליה של עומק.

את האפקט הזה תוכלו להשיג על ידי צביעת הקיר, חיפויו בטפט, תליית תמונות או גופי תאורה.

בחירת חומר ש״יטפס״ מהרצפה לקירות או ימשיך מהקירות לתקרה תסייע בטשטוש גבולות החלל, תלייה של וילונות מהרצפה ועד התקרה תיצור תחושה של גובה.

השקיעו בתאורה

כאשר הם מתוכננים נכון, גופי התאורה בחדר השינה יאפשרו לנו להאיר את החדר בצורה מספקת שמתאימה להתארגנות של תחילת וסוף היום. גופי תאורה גם יעזרו לנו לייצר בחלל אווירה שקטה, נעימה ורומנטית. כדי לאפשר זאת יש לתכנן מספר גופי תאורה ולחלקם למעגלי תאורה נפרדים. התחילו ממיקום גוף תאורה מרכזי שיספק תאורה כללית. אחריו מקמו את גופי התאורה המשניים – צמד מנורות לצד המיטה וגופי תאורה שיאירו את הארונות. אם יש לכם פינת איפור מומלץ למקם גוף תאורה נוסף מעל המראה ואם תכננתם פינת ישיבה קטנה תוכלו לאבזר אותה במנורת קיר, במנורה עומדת או במנורה שולחנית.

בחרו טקסטיל

פריטי טקסטיל משרים עלינו אווירה נעימה ומייצרים תחושת רכות בחלל ולכן שילובו של הטקסטיל בעיצוב חדר השינה חשובה מאוד. בחרו וילונות רכים כדי ל”הלביש” את חלונות החדר, אם הם אינם ממוקמים מעל פריט ריהוט כלשהו אז מומלץ לתכננם מרצפה ועד תקרה. אם אתם זקוקים לחושך מוחלט כדי לישון העדיפו בד אטום שיסנן את כניסתן של קרני השמש בשעות הבוקר המוקדמות.

בחרו למיטה מצעים מפנקים, כיסוי אסתטי ופזרו כריות נוי. תוכלו לשלב גם שטיח מרכזי או שטיחונים משני צידי המיטה כדי להשלים את התחושה החמימה.

מעצבת: אודליה ברזילי | צילום: עינת דקל