מערכת תדהר | 6.11.2023 |

התכנית האדריכלית

בין כל המסמכים בתיק הלקוח שלכם תמצאו גם את תוכניות הדירה וביניהן את התוכנית האדריכלית. זו תוכנית שתכנן אדריכל והיא מהווה תרגום של תכנית המכר לתוכנית ביצוע.

בתיק הלקוח שקיבלתם, תמצאו את סט התוכניות של דירתכם וביניהן את התוכנית האדריכלית .זו תוכנית שתכנן האדריכל והיא מהווה תרגום של תכנית המכר לתוכנית ביצוע. היא מציגה את כל המידות והשטחים של החללים בדירה והושקעה בה מחשבה רבה. היא מוצגת בקנה מידה של 1:50, כלומר – כל ס״מ בתוכנית שווה ל-50 ס״מ במציאות.

קחו בחשבון כי לשינויים במבנה הדירה עשויות להיות השלכות על מערכות שונות בדירה. למשל שינוי מיקום קיר או גודל חדר עשוי להשפיע על מערכת המתזים או על מערכת מיזוג האוויר. שינויים בחדרי הרחצה או במטבח יצריכו שינויים גם במערכת האינסטלציה. בנוסף יש לדעת כי קיימים אלמנטים קבועים בדירה שלא ניתנים לשינוי, למשל :קירות הבטון החיצוניים של הדירה , החלונות ,הממ״ד ובקיר ההדף שמגן עליו , וגם לא בקווי הביוב הוורטיקליים שעוברים לאורך כל הקומות ומשותפים לכל הדיירים בבניין.

ישנם גם תקנים המתייחסים למיקום הכלים סניטריים והמרחק ביניהם, וכן לגבי גבהים ומידות מינימליות של שטחים שיש להתחשב בהם.. לכן יש להתייעץ איתנו מבעוד מועד .אנו ננחה ונעדכן אתכם לגבי תקנים אלו, בהתאם לסקיצות שתעבירו לנו לאישור טרם החתימה על התוכניות לביצוע שלכם.

*המידע בכתבה הינה כללית בלבד ואינה מהווה התחייבות ו/או ייעוץ כלשהו או תחליף לייעוץ אחר. רק הסכם חתום כדין יחייב את החברה. ט.ל.ח.