| 23.06.2022 |

כיצד נשתמש בטקסטיל לעיצוב חלל הבית ?

בעזרת טקסטיל – כריות, וילונות, בדי ריפוד ושטיחים, נוכל בקלות להלביש את החלל, להוסיף לו צבע, חום, ורכות טקסטיל לבית מאפשר לנו לרענן את המראה לעיתים קרובות.

טקסטיל הוא אחד הכוכבים הראשיים של עולם הלבשת הבית. הוא מאפשר משחק רבגוני, מעניין ויצירתי של צבעים, הדפסים, טקסטורות ותחושות ומסייע ביצירת אווירה ביתית ואופי ייחודי. אנו משקיעים את מיטב המשאבים והכספים שלנו ברכישת בית ועיצובו ולכן לרוב נעדיף שהאלמנטים הגדולים כמו חומרי החיפוי והרהיטים הגדולים יהיו מעוצבים בסגנון על זמני, שיוכל ללוות אותנו לאורך זמן רב. מכאן שבמקרים רבים נמצא את עצמנו חיים בחלל מונוכרומטי המתבסס על צבעים ניטרליים ועץ בלבד. בעזרת טקסטיל – כריות, וילונות, בדי ריפוד ושטיחים, נוכל בקלות להלביש את החלל, להוסיף לו צבע, חום, רכות ושמחת חיים, להתייחס לטרנדים משתנים ולרענן את המראה לעיתים קרובות.

וילונות

בראש ובראשונה, וילונות מספקים לנו הצללה בימי שמש חמים, שומרים על טמפרטורה נעימה בחללי הפנים ותורמים לתחושת הפרטיות בבית. לכן כאשר אתם ניגשים לבחירת הבד לווילון עליכם להגדיר כמה אור ברצונכם לסנן ומהי רמת השקיפות שאתם מעוניינים בה. למשל אם מדובר בחלון בחלל ציבורי, שפונה צפונה ונצפה דרכו נוף פתוח, כדאי לבחור בווילון שקוף וקליל יחסית. זאת לעומת חלון הממוקם בחדר שינה, עבורו נזדקק להחשכה ולתחושת פרטיות גדולה יותר. בנוסף, תלייה נכונה של וילון, מרצפה ועד תקרה, עוזרת ביצירת אשליה של חלל גבוה יותר מגודלו האמיתי. סוג הווילון (למשל וילון הסטה או גלילה), הבד והתפירה משפיעים על הסגנון העיצובי בחלל וניתנים לבחירה לפי העדפותיכם האישיות.

שטיחים

עגולים או מרובעים, עם שיערות קצרות או ארוכות, בסגנון אתני או מודרני, מצמר, כותנה, קש או משי. שטיחים מעשירים את החלל בטקסטורה, מוסיפים לו חום ורכות ומסייעים בהגדרת אזורים ובחלוקה ויזואלית של חדרים גדולים. בבחירת שטיח החליטו קודם כל לגבי הגודל המתאים, כזה שלא ״יקטין״ את החלל אלא יחמיא למידותיו. בדרך כלל השטיח צריך להיות מעט גדול יותר מהרהיט הגדול בחדר, בסלון למשל על השטיח להיות קצת ארוך יותר מאורך הספה. אחרי הגדרת המידות, הקדישו מחשבה לסגנון העיצובי של השטיח והגוונים שלו, חלל בעל אופי שקט יותר יוכל להכיל שטיח בדוגמא ובגוונים נועזים, בעוד כי עבור חלל צבעוני ועמוס פרטים רצוי לבחור בשטיח שירגיע מעט את האווירה.

בדי ריפוד

ספות, כורסאות, פופים, הדומים וראשי מיטה מרופדים מאפשרים לנו להירגע ולהתרווח ומספקים עבורנו אתנחתא נעימה במהלך חיי היומיום. בנוסף בדי הריפוד עצמם יכולים לשדרג את האווירה בחלל וכן להוסיף לו מרקם וצבע. הקפידו לבחור בד בעל מגע נעים ורך ובדקו גם את עמידותו של הבד לכתמים, במיוחד אם מדובר בבית עם ילדים ובעלי חיים. אם מדובר בכמה אלמנטים הנמצאים באותו חלל, תוכלו לשלב בין כמה בדים שונים וכך לייצר מראה אקלקטי וייחודי.

כריות נוי

גם אם אינכם מגדירים את עצמכם כבעלי טעם נועז, תוכלו להרשות לעצמכם ליצור משחק של כריות נוי שונות ומגוונות. מבחר הכריות שתבחרו יכול להיות צבעוני או מונוכרומטי, בהתאם לטעמכם האישי ולסגנון העיצובי של הבית. שלבו הדפסים, דוגמאות ובדים ליצירת אוסף אישי ומעניין אותו תוכלו לשנות ולעדכן מדי פעם, בדיוק כפי שאנו מעדכנים את המלתחה האישית מדי עונה.

מצעים וכיסוי מיטה

לבחירת כלי המיטה השפעה ניכרת על חדר השינה, בו חשובה במיוחד האווירה האינטימית. המיטה היא האלמנט הגדול והמשמעותי ביותר שבו ולכן האופן שבו תלבישו אותה משמעותי גם הוא. לאווירה מפנקת, כמו של בית מלון יוקרתי, בחרו במצעים לבנים ונקיים, מעליהם תוכלו להניח כמה כריות גדולות ורכות. כיסוי מיטה בעל טקסטורה מעניינת ייצור מראה מאורגן ומסודר במהלך היום ויעשיר את עיצוב החלל.

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד