| 6.06.2022 |

מחמאות מקיר לקיר

לאיזה גובה כדאי לעלות עם חיפוי הקיר, איך סוגרים פינה, ומה זה רובה?

לקירות הבית שלנו תפקיד חשוב ומשמעותי בקביעת הסגנון העיצובי. אנו נמצאים בעידן של חדשנות בלתי פוסקת, עם שפע והיצע רחב של חיפויים לקירות. בתדהר מבינים זאת, ולכן אנחנו מעמידים לרשות לקוחותינו מבחר גדול ומגוון של אריחי חיפוי.

מאת: לימור הולצמן אדטו, מתאמת תכנון ושירות ללקוח

רוב האריחים שתתלבטו ביניהם הם אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן. זהו חומר החיפוי המומלץ לחללים בהם יש רטיבות רבה כמו חדרי הרחצה והמטבח, אריחי הקרמיקה והפורצלן גם עמידים לאורך זמן לשריטות ולפגמים. אתם מוזמנים להתלבט בין אריחים בגימור מט או מבריק, חלקים או מפוספסים, דמויי שיש או דמויי בטון ועוד. האריחים שאנו מציעים עומדים בדרישות מפרט האריח לחיפוי בחדרי הרחצה והמטבח.

בשלב בחירת האריחים, אני ממליצה לא להיות מושפעים מטרנדים חולפים ולבחור באריחים פרקטיים לתחזוקה. התחשבו בגודל החדר וזכרו את האביזרים שעתידים להשתלב בו, לדוגמא: שטיח לרצפה, מגבות, מתקן לסבונים ולמברשות שיניים ועוד. כולם מכניסים לחדר צבע ואופי, ולכן אני ממליצה לבחור בצבעים קלאסיים שיתפקדו כרקע לכל האלמנטים, בשלב הזה כדאי לזכור את המשפט הנכון: Less is More.

מה כן ניתן לעשות?

ניתן לבחור קיר אחד ולחפות אותו בחומר דומיננטי כדוגמת תבליט גלים וצורות זרימה, אריחים שמדמים טקסטיל, דפוס גרפיטי או שילוב בין גימור מט וגימור מבריק. את שאר הקירות ניתן לחפות באריחים קלאסיים ונטרליים ובכך לייצר הרמוניה בין הקירות. אפרופו צבעים קלאסיים, וכתשובה לשאלה שחוזרת, גם לצבעים בהירים כמו לבן יש תתי גוונים. צבע הקרמיקה/ גרניט הפורצלן לעולם לא יהיה זהה ללבן של הכלים הסניטריים.

אם בא לכם ל”התפרע”, חלל המטבח הוא המקום המתאים לשילוב של צבעוניות דומיננטית וחדשנות, משום ששטח החיפוי בו אינו גדול, מה שמאפשר גמישות בבחירת גודל האריח ו/או צורתו הגאומטרית.

עד לאיזה גובה לעלות עם האריחים?

בחדרי רחצה בהם אין הנמכת תקרה, אנו מחפים את הקירות עד לגובה שמופיע במפרט מכר, ובהתאמה לגובהו של אריח שלם. בפרויקטים בהם קיימת הנמכת תקרה בחדרי הרחצה, חיפוי הקיר ימשיך עד להנמכת התקרה.

אחת ממגמות העיצוב הנפוצות היא חיפוי קירות חדרי הרחצה מרצפה ועד תקרה, כולם באותו גוון, כך שהחלל נראה מהודר, הומוגני ומעניק אשליה של גובה.

מה קורה עם הפינות?

במפגש קירות ב-90 מעלות, לרוב אנו מבצעים בשטח פינות ייעודיות העשויות ממתכת בגוון אלומיניום מוברש. האלומיניום המוברש משתלב באופן הרמוני עם מבחר גוונים. במידה והפינה שנבחרה לא מתאימה ללקוח, הוא מוזמן לספק לאתר פינה באופן פרטי.

פחת

חשוב להשאיר ברשותכם פחת מאריחי החיפוי והריצוף שבחרתם לדירתכם. נושא כמות הפחת חשוב ביותר: בתחילת כל פרויקט אנחנו מבצעים ספירת אריחים לכל חלל ועליה מוסיפים פחת ביצוע (שבר) ופחת בדק (לשנת אחריות). לקוחות  המשדרגים את האריחים ו/או מבצעים הגדלה של חלל חדר הרחצה, ולקוחות הבוחרים לשלב דוגמאות או בוחרים באריחים גדולים – מחויבים לאחוז פחת נוסף שיקבלו ממתאם התכנון של הפרויקט. גם אופן יישום האריחים (אלכסון, צורת חומה וכד’) משפיעים על כמות הפחת שיש לקחת.

לאחר שבחרתם אריחים, ובמידה ויש לכם דרישות מיוחדת, יש להגיש לתדהר פריסת אריחים – שרטוט בו רואים את מיקום אריחי הדקור ומיקום האריח הראשון לחיפוי, כמו גם מידע נוסף שחשוב ללקוח שנבצע.

המלצות לסיכום

  • גבשו מהו הסגנון העיצובי שלכם עוד לפני שאתם מגיעים לאולמות התצוגה.
  • החליטו על גובה התקציב. כאשר אתם בוחרים אריחים שאינם בסטנדרט, עליכם לשלם תוספת גם עבור העבודה בשטח.
  • הקפידו על מקומות אחסון שיסייעו לכם לשמור על הסדר בחדר הרחצה, שגודלו מוגבל מלכתחילה.
  • בחרו באריחי חיפוי ניטרליים ולא צבעוניים. אפשר לשלב חיפוי קיר מיוחד או לבחור באריחי דקור תלת מימד או בחיפוי באריחים באפקט מתכתי.
  • אם חדר האמבטיה שלכם קטן, ניתן לתלות על אחד הקירות מראה גדולה ועל ידי כך ליצור אשליה של חדר גדול יותר.

מאחלת לכם הנאת רחצה ☺

המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זאת, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.