| 29.06.2022 |

הגנה על הדירה בפני נזקי מזג אוויר

הדירה, חומרי הבנייה והמערכות מושפעים משינויים במזג האוויר, אם תקפידו על הכללים הבאים להגנה על הדירה בפני נזקי מזג אוויר תוכלו לשמור על הדירה במצב טוב.

הדירה, חומרי הבנייה והמערכות מושפעים משינויים במזג האוויר, אם תקפידו על הכללים הבאים להגנה על הדירה בפני נזקי מזג אוויר תוכלו לשמור על הדירה במצב טוב.

קיבלתם דירה חדשה ואנחנו בטוחים שאתם מעוניינים לשמור עליה במצב טוב ככל האפשר לאורך זמן. הדירה, חומרי הבנייה והמערכות מושפעים משינויים במזג האוויר, אם תקפידו על הכללים הבאים תוכלו לישון בשקט ולדעת כי הדירה שלכם שומרת על מצבה הטוב:

  • פעמיים בשנה, לקראת הקיץ והחורף, יש לנקות את המסננים של מערכת מיזוג האוויר כדי למנוע נזילות מים מהמזגנים ולשמור על תפקוד מיטבי של המזגנים, אשר משפיע גם על צריכת החשמל.
  • בתחילת החורף יש לבדוק ולנקות את נקודת ניקוז המים במרפסת. כמו כן, מומלץ שנציג ועד הבית יעלה לגג ויבדוק את נקודות הניקוז ואת האיטום של הבניין.
  • בחורף קיימת תופעה של הצטברות טיפות מים על גבי החלונות ולפעמים גם על קירות הפנים. זו אינה חדירת מים מבחוץ אלא תופעת העיבוי, המוכרת לנו מהאדים המצטברים על מראות חדר הרחצה בזמן המקלחת. דאגו שטמפרטורת החימום לא תהיה גבוהה מדי ואווררו את החדרים במהלך היום והלילה. אוורור החללים בדירה חשוב גם כדי למנוע את תופעת העובש והפטריות, שעלול להיווצר בעיקר בחדרי השינה מאחורי המיטות, גם בארונות הבגדים ובחדרי הארונות.
  • ייתכנו סדקים בקירות, הפרקט יכול להתעוות ומגרות ודלתות עלולות לחרוק.  לרוב זו תופעה זמנית שאין טעם לטפל בה, כאשר רמת הלחות תתאזן התופעות יסתדרו מעצמן.
  • בחורף, במצבים קיצוניים של סופות וסערות , מומלץ לבדוק במרפסות, וגם בדירות הגג וגם בדירות הגן שריהוט מעוגן ושאין חפצים שיכולים להתעופף מהרוח החזקה, לגרום נזקים ולנפץ זכוכיות.בעונות המעבר האוויר הופך לפעמים ליבש בצורה קיצונית .איבוד הלחות בקירות , ברצפות הפרקט וברהיטי העץ, יוצר לעיתים מצב של סדיקה.  ייתכנו סדקים בקירות, הפרקט יכול להתעוות ומגרות ודלתות עלולות לחרוק.  לרוב זו תופעה זמנית שאין טעם לטפל בה, כאשר רמת הלחות תתאזן התופעות יסתדרו מעצמן.


*המידע בכתבה הינה כללית בלבד ואינה מהווה התחייבות ו/או ייעוץ כלשהו או תחליף לייעוץ אחר. רק הסכם חתום כדין יחייב את החברה. ט.ל.ח.