| 17.06.2022 |

להתחיל מחדש – איך מסתגלים מהר לחיים בשכונה חדשה ?

חדשים בשכונה עברתם והכל זר וחדש – הבית, הרחוב, השכונה. איך מסתגלים מהר לחיים בשכונה חדשה? תתפלאו, אבל יש לנו כמה טיפים שיעזרו לכם במשימה


עברתם לבית חדש? בשעה טובה! זוהי תקופה מרגשת ומשמחת במיוחד המלאה בהתחלות חדשות, קטנות וגדולות. כמו כל שינוי מהותי, לצד ההתרגשות הרבה נדרשת הסתגלות של כל בני המשפחה, שעשויה לארוך זמן. יש מי ששינויים גורמים לו לשמחה ואחרים שמעדיפים את השגרה. זכרו שאתם וילדיכם צריכים להתרגל לחדרים חדשים, לשכנים שכעת הם זרים, לרחוב שאינו זה שהייתם רגילים לו, לעיתים מדובר בעיר חדשה.

זהו תהליך רגשי שעשוי להיות מעט מאתגר אך בסופו רווח גדול ומשמעותי לכם ולילדיכם. איך צולחים את המעבר בשלום ומתרגלים כמה שיותר מהר לשכונה החדשה?

טיפים לקראת מעבר לשכונה חדשה
1. אל תחכו לרגע האחרון

בקרו בשכונה עם בני המשפחה לפני המעבר. אתם ודאי מגיעים לאזור על מנת לבקר בדירה, למדוד, לצלם או לפגוש בעלי מקצוע שונים. נצלו את ההזדמנות כדי להכין את הילדים (ואת עצמכם) לשינוי. פנו מעט זמן לפני או אחרי הביקור, קחו את הילדים אתכם, שוחחו איתם על המעבר והציגו בפניהם את הבית והשכונה. כך תוכלו לרכך מעט את תחושת הזרות שמגיעה עם מעבר למקום חדש ותאפשרו להם להרגיש חלק מהתהליך.

2. שוטטו בסביבה

ככל שתכירו יותר פרטים בשכונה כך תרגישו בה יותר בנוח, לכן אנו ממליצים לכם להסתובב באזור בזמנכם הפנוי, לפני ואחרי המעבר. טיילו בין הרחובות ולמדו להכיר את השכונה הסובבת את ביתכם החדש. גלו איפה המכולת הקרובה, סניפי הדואר והבנק, הגינות הציבוריות והעסקים השכונתיים. בנוסף, אם הילדים שלכם מתחילים מסגרת חדשה, מומלץ לעשות יחד איתם את הדרך לשם וחזרה לפני היום הראשון ללימודים בגן או בבית הספר החדש, כדי שהדרך והמבנים יהיו מוכרים להם.

3. חשבו מסלול מחדש

התמצאות משפיעה על תחושת הביטחון שלנו. לכן בשבועות הראשונים מומלץ לא להתקבע על מסלול נסיעה אחד, אלא לנסוע בדרכים שונות וכך להכיר טוב יותר את הרחובות ודרכי הגישה. אם אתם נוסעים עם הילדים, תוכלו לציין בפניהם נקודות משמעותיות בדרך, כמו מבנה מעניין, חנויות ובתי עסק, שלטים צבעוניים ועוד על מנת שיתחילו להכיר גם הם את הסביבה.

4. התיידדו עם השכנים

הסביבה החדשה טומנת בחובה אפשרויות להכרות עם אנשים חדשים. אלו האנשים שיחייכו אליכם כאשר תפגשו אותם בחדר המדרגות או במכולת השכונתית ואותם תוכלו לשאול שאלות הנוגעות לחיי היומיום בשכונה החדשה. כאשר מתאפשר לכם, הציגו את עצמכם בפניהם והתחילו לפתח את מערכת היחסים איתם. עשו כן גם עם בעלי העסקים ונותני השירות שבסביבתכם הקרובה.

5. בלו בשכונה החדשה בשעות הפנאי

בין הבית החדש, העבודה, המסגרות של הילדים, החוגים והשינויים בשגרה, אנו שוכחים לעצור לרגע וליהנות מהסביבה החדשה. בקרו עם הילדים בגינת המשחקים השכונתית ושבו לארוחת בוקר בבית הקפה הפינתי ביום שישי. הבילוי הקצר יאפשר לכם להכיר עוד אנשים, לספוג את האווירה וכך ליצור תחושות חיוביות לגבי האזור החדש.

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד