מערכת תדהר | 26.05.2023 | 2 דקות

דייט ראשון: גם לפגישה עם מעצב פנים צריך להתכונן

אם החלטתם לשכור את שירותיו של מעצב פנים, כדאי להגיע לפגישה הראשונה מוכנים. איך עושים את זה? קוראים את ארבעת הטיפים שלנו, מאמצים אותם וממקסמים את הפגישה.

כמה כיף לתכנן את הדירה החדשה!

אחת התקופות היפות והמרגשות בחייה של משפחה, היא זו שבה היא מתכננת את הקן הפרטי שלה. לתקופה זו יש משמעות רבה, גם סמלית וגם מעשית, והיא מלאה בחלומות, מחשבות ורצונות, אבל גם בחששות ובלחץ.

אם החלטתם לפנות למעצב פנים, על מנת שיסייע לכם בהליך תכנון ועיצוב הבית החדש שלכם, כדאי שתגיעו לפגישה הראשונה כשאתם ממוקדים ככל הניתן. ככל שתהיו מסודרים ובהירים יותר ביחס לרצונות התכנוניים שלכם, התהליך כולו יהיה כזה וימנע בזבוז מיותר של זמן, אנרגיות וכסף.

צילום: חלומות קריית אונו. התמונה הינה להמחשה בלבד, לצרכי שיווק והתרשמות בלבד, אינה מחייבת את קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה.

אנחנו ממליצים לקבוע את הפגישה הראשונה מספיק זמן מראש, כדי שתוכלו להכין בנחת ובלי לחץ את הדברים הבאים:

1. רשימת מכולת

בדיוק כמו שאתם מכינים רשימה לפני ההליכה לסופר, גם לפני שמגיעים לפגישה עם המעצב מומלץ להכין רשימה. בחנו את החיים שלכם מבחוץ, כאילו הייתם אורח שהגיע לביקור. בדקו מה נוח לכם ומה עובד נפלא בדירה שבה אתם חיים כרגע. במקביל, הכינו גם רשימה של כל מה שפחות עובד לכם, מעצבן אתכם או גורם לכם להיות לא מרוצים.

למשל – האם העובדה שבמבואת הכניסה יש שידה ועליה אתם מניחים את המפתחות מסייעת לכם כשאתם יוצאים מהבית או לא? והתחביב המיוחד שלכם – האם הציוד שלו מפריע להולכים במסדרון?
כאשר אנו חיים במרחב שלא מותאם לצרכים שלנו, אנחנו נוטים למצוא פתרונות ביניים שלטווח הארוך, לרוב – אינם מטיבים איתנו. משפחה מטיילת, למשל, שמחזיקה ציוד מחנאות, צריכה לתכנן מקום אחסון ייעודי עבורו. כדאי לשתף את המעצב בכל הצרכים האלה.

2. רשימת חלומות

לצד הדברים שנוחים או לא נוחים לכם בדרך החיים הנוכחית שלכם, מומלץ להכין גם רשימת חלומות, כזו שלא מתחשבת בתקציב, בפרקטיקה וביכולת ליישם. חשבו על כל מה שהייתם רוצים ליהנות ממנו בבית שלכם. זה לא אומר שהכל יקרה, אבל יכול להיות שתופתעו מהצעות יצירתיות שיציע המעצב שלכם.

3. תמונות

כשתשבו עם המעצב, ייתכן ותיתקלו במושגים חדשים רבים במהלך תכנון ועיצוב הבית שלכם. חלקם מושגים טכניים, וחלקם מתייחסים לסגנונות עיצוב או לגוונים של צבע. לדוגמא, כשיוזכר המושג מטבח בסגנון כפרי לדוגמא, יחשוב אדם אחד על מטבח מעץ כהה, אריחי טרקוטה כתומים ומקבץ סירים שתלוי מעל אי עבודה. בעוד שאדם אחר יראה בעיני רוחו מטבח קליל, בגוון לבן, דלתות עם מסגרות ומכשירי חשמל בשחור.

כדי למנוע בלבול במושגים, אנו ממליצים לכם להשקיע זמן ולשמור בתיקייה ייעודית תמונות של פריטים שמוצאים חן בעיניכם. הם לא חייבים להיות מעולם עיצוב הבית, גם זר פרחים שהצבע שלו משמח אתכם, או יעד שאתם חולמים להגיע אליו, יעזרו למעצב שלכם להבין מי אתם ומה הטעם שלכם ולהגיע לתוצאה שתשקף אתכם טוב יותר.

4. תקציב

כדאי להחליט מראש מה התקציב שאתם מעוניינים להוציא על עיצוב הבית, ולהציג אותו בפני המעצב כבר בפגישה הראשונה. מניסיוננו, צעד זה ימנע אי הבנות, הצעות שתתקשו לוותר עליהם ושיגררו אתכם לחריגות מיותרות.


המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זאת, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.