| 19.06.2022 |

עיצוב פנים – אביזרים שיחוללו שינוי בעיצוב הבית

אחרי שהכל מעוצב ומושקע, מגיע תורה של ההלבשה. לאביזרים המשלימים יש את היכולת לשפר את המראה של הבית שלכם באופן משמעותי. איך עושים זאת? ממש כך

אם אתם מביטים בביתכם המעוצב בהתאם למידותיכם ולסגנונכם האישי, ומרגישים שמשהו חסר, אנחנו מהמרים שמדובר בסעיף ההלבשה. אולי הקירות עוד עירומים או שהחללים מרגישים קרים ומנוכרים, אולי רציתם לשלב יותר צבע ולא ידעתם איך ואולי החדרים נראים סטנדרטים מדי וברצונכם להוסיף להם אופי.

אביזרים יכולים לשפר את מראה הבית באופן משמעותי, להעשיר אותו בצבעים ובמרקמים ולספק מענה לצרכים מגוונים. אמנם לא ניתן לשנות את מידות החלל באמצעותם, אך ניתן להשפיע על האופן שבו אנו מרגישים בו ועל הדרך שבה אנו תופסים אותו באמצעות הדגשה של אלמנטים והכוונת העין של הצופה לנקודות מיקוד ספציפיות בכל חדר.  כיצד נשדרג את עיצוב הבית באמצעות אביזרים משלימים ?

אביזרים משלימים לעיצוב הבית

1. שטיחים

לטקסטיל השפעה רבה על מראה הבית והאווירה בו. פריט הטקסטיל הדומיננטי ביותר בחלל הינו השטיח ולכן מומלץ להתחיל ממנו ולהתאים לו את יתר הפריטים המשלימים. גודל השטיח ביחס לחלל ולרהיטים יכול לגרום לחדר להראות גדול או קטן יותר. כלל אצבע שיכול לשמש אתכם מתייחס לאורך השטיח הסלוני ביחס לאורכה של הספה – השטיח צריך להיות מעט יותר ארוך ממנה בכדי לא להקטין את החלל.

אם יש לכם חלל גדול ופתוח בסגנון לופט תוכלו להשתמש בשטיחים ליצירת חלוקה ויזואלית של הפונקציות בחלל, במקרה כזה מומלץ לבחור כמה שטיחים שונים אשר משתלבים בהרמוניה האחד עם השני.

2. וילונות

וילונות עוזרים לנו לסנן את קרינת השמש מבחוץ ומסייעים ביצירת תחושת פרטיות בבית. אם הם מתוכננים נכון ניתן ליצור באמצעותם תחושה של גודל וגובה בחלל – ולכן מומלץ ברוב המקרים לתכנן את הווילון מרצפה ועד תקרה על מנת להדגיש את הגובה – וכן לרכך תחושות שמספקים החומרים הקשיחיםוהמחוספסים יותר שנמצאים בו, כמו עץ, אבן ומתכת.

בחרו את הווילונות שלכם בגוונים ניטרליים, אשר משרים אווירה עוטפת בחלל מבלי לייצר תחושה כבדה ועמוסה.

3. טקסטיל משלים

אחרי שבחרתם שטיחים ווילונות הגיע זמנם של פרטי הטקסטיל הקטנים והניידים, כמו כריות, פופים, כיסויי מיטה, שטיחונים בחדרי הרחצה ועוד. שלבו טקסטורות, הדפסים וגוונים לפי ראות עיניכם והרשו לעצמכם להעז וליצור  שילובים מעניינים ומפתיעים.

אם אתם רוכשים את הפריטים בחנויות שונות, מומלץ להיעזר בתמונות של הפריטים ובדוגמאות של הבדים שכבר בחרתם על מנת לוודא כי הכל משתלב יחד לכדי תוצאה הרמונית ונעימה. בנוסף, כיום פופולריים מאוד גם פריטי טקסטיל המעטרים את הקירות, כמו למשל יצירות מקרמה, אשר מתכתבות עם סגנון הבוהו שיק.

4. תמונות

תמונות הן כלי נפלא להפיכת הבית לאישי וייחודי. היצירות שתבחרו לתלות בו יכולות להדגיש את הצבעוניות והסגנון העיצובי של הבית או לחלופין, לייצר ניגוד. בכל מקרה, תמונות – גדולות ודומיננטיות או שילוב של מספר יצירות משלימות – מוסיפות לקירות החלקים טקסטורה, צבע ועומק.  הקדישו מחשבה לגודל היצירות, לאופן שבו הן ממוסגרות וליחס שנוצר בינן לבין יתר האלמנטים בחלל. מומלץ לתלות את התמונות על קירות שברצונכם להדגיש או להפנות כלפיהם את המבט וכן להשאיר ״מרווח נשימה״ סביבן ולא להצמידן לקצוות של הקירות.

5. ריהוט משלים

שולחן צד בפינת החדר, ספסל תחת החלון, שידת כניסה, הדום לצד הספה, כורסא קטנה בחדר השינה או פוף רך בפינת המשפחה. כל אלו ועוד רבים מצטרפים לרהיטים הגדולים והדומיננטיים שבבית ומסייעים ביצירת היררכיה ופרופורציה נכונות בחלל. בזכות העובדה כי מדובר בריהוט משני, קטן יחסית וגם זול יותר מהריהוט המרכזי, תוכלו לבחור בעיצובים מעט נועזים יותר ולשלב צבעים וחומרים מפתיעים.

6. אביזרים

הדובדבן שבקצפת, הפריטים שמגיעים בסוף התהליך ונותנים את הנגיעה המשלימה לחלל. עציצים, כלים, נרות, פסלים, ספרים וחפצים שונים אשר מונחים במקומות הנכונים מסייעים ביצירת תחושה ביתית בחדר והופכים אותו לאישי. בבחירת האביזרים אין נכון או לא נכון אך מומלץ לא להעמיס בפריטים. לפעמים פריט אחד ייחודי ומעניין עדיף על ריבוי חפצים קטנים ובמקרים אחרים דווקא מקבץ יצירתי של אביזרים המחמיאים זה לזה ישלים את התמונה.

את האביזרים תוכלו לאסוף וללקט לאורך זמן בחנויות שונות, בשווקים ובנסיעות לחו״ל וכך לרענן את עיצוב הבית מפעם לפעם.

מעצבת אודליה ברזילי  |  צילום עינת דקל

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד