מערכת תדהר | 10.04.2023 | 2 דקות

תוכנית החשמל

תכנית החשמל כוללת את כל נקודות החשמל המתוכננות בדירה – מפסקים, שקעים, גופי תאורה, נקודות טלפון, טלוויזיות, רמקולים וכולי.


קריאה והבנה של תוכנית החשמל תאפשר לכם להוסיף או להוריד נקודות חשמל ותאורה, לשנות את מיקומם ולהתאים את גבהי השקעים והמפסקים לצרכיכם ולטעמכם.

בתוכנית  החשמל ישנם סימנים רבים ובמבט ראשון היא יכולה להיראות מסובכת, אך המקרא שלצידה יאפשר לכם להתמצא בה. אך לפני שאתם צוללים לתוך התוכנית ,אנו ממליצים להתחיל דווקא מהסוף.

דמיינו היכן יעמדו הרהיטים בכל חדר. מיקומי הרהיטים יעזרו לכם להבין האם מיקומי נקודות החשמל, המאור והמפסקים, כפי שהם מופיעים בתוכנית, מתאימים לצרכים שלכם ולעיצוב הדירה.

תוכלו לבקש שינויים בתוכנית החשמל, אך יש לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

  1. בראש ובראשונה אנו מחויבים לתקנים, המתייחסים למשל לגובה ולמרחק נקודות החשמל ממקורות מים.
  2. שינויים בנקודות חשמל המסומנות על קירות בטון ניתנים רק לפני יציקת הבטון. לאחר יציקת הבטון, כל שינוי או תוספת , כרוכים בחציבה בבטון ופגיעה ברשת הברזל הקיימת בו ולכון אינם אפשריים.
  3. לוח החשמל הדירתי תוכנן על ידי יועץ חשמל וברוב המקרים לא ניתן לשנות את מיקומו.
  4. נקודות החשמל בממ״ד מחויבות על פי תקן – שלושה שקעי חשמל, טלפון וטלוויזיה – ולא ניתן לבטלם. יחד עם זאת ניתן להזיזן וגם להוסיף נקודות נוספות, כל עוד הבקשה תעבור אלינו לפני שלב יציקת הבטון.
  5. מסנן האוויר מותקן בממ״ד בהתאם להנחיות פיקוד העורף ולא ניתן להזיזו או את נקודת החשמל שלו.
  6. התאורה במרפסות היא חלק מחזית הבניין ולא ניתן לשנותה וגם לא ניתן להוסיף נקודות תאורה.

*המידע בכתבה הינה כללית בלבד ואינה מהווה התחייבות ו/או ייעוץ כלשהו או תחליף לייעוץ אחר. רק הסכם חתום כדין יחייב את החברה. ט.ל.ח.