| 15.06.2022 |

אופן יור מיינד: איך למקסם את חלל העבודה המשותף?

חללי עבודה משותפים הם הדבר החם בקרב חברות היי טק, אבל כדי ליהנות מהם חשוב לתכנן אותם נכון. בכתבה נסקור כמה אפשרויות שיעזרו לנו להפיק את המירב מחללי העבודה.


חללי עבודה משותפים הם הדבר החם בקרב חברות היי טק וסטארט אפ, אבל כדי ליהנות מהם – חשוב לתכנן אותם נכון מ-א’ ועד ת’. מהם יתרונות שהם מציעים? אילו פתרונות חדשניים קיימים כדי להפיק את המרב מחלל עבודה משותף? והאם ניתן לבצע פרויקט כזה בפרק זמן קצר? התשובות מפתיעות
כולם מדברים על חללי עבודה משותפים: מה שנבנה לפני כמה שנים עבור פרילנסרים, מיושם ביתר הצלחה בקרב חברות בין לאומיות כמו גוגל, Wix, ריקו, אורקל וחברות סטארט אפ והייטק נוספות. העובדים והמנהלים מדווחים מצדם על שביעות רצון גבוהה מסביבת העבודה החדשה.

הבעיה היא שלא כולם יודעים לתכנן ולבנות כמו שצריך חללי עבודה משותפים. אחרי הכול, מדובר בהרבה יותר ממחיצות, עיצוב פנים ושולחנות עבודה גדולים. כדי להפוך את המשרדים שלכם לחללי עבודה שיתופיים, יעילים ואיכותיים שישרתו אתכם למשך שנים, דרושה עבודה יסודית המתחילה מרמת התשתית ומחייבת ניסיון רב בפרויקטים כאלה. שכן בסופו של דבר לא מדובר במתיחת פנים עיצובית, אלא בהפיכה מוחלטת של המשרדים או הקומה כולה לחלל שיתופי שחייב להתאים באופן מושלם לעובדים.

אדריכלות מתקדמת עם פתרונות חדשניים

ייתכן שלא כולם יפיקו את מרב התועלת מחלל עבודה משותף, ויש עובדים שיעדיפו יותר פרטיות או שקט ויבחרו לעבוד במשרדים סגורים. אך מגמת שוק העבודה צועדת לעבר יעילות ושיתופי פעולה – מרכיב חשוב שרק חלל עבודה פתוח היוצר סביבה פורייה יכול לספק.

כיום מוצעים פתרונות אדריכליים מגוונים שיהפכו את חלל העבודה שלכם למקום שרוצים ואוהבים לעבוד בו: החל משימושים בלוחות אקוסטיים מבודדים המפחיתים רעשי רקע, דרך חומרי גמר איכותיים ועיצובים מיוחדים המעניקים סגנון מובחן, ועד להקפדה על עיצוב פנים שיהפוך את החלל המשותף לחווייתי ומזמין.

אחד המרכיבים החשובים ביותר הוא שימוש מושכל באור טבעי, הידוע כנוגד דיכאון מצוין. אור יום מעניק תרומה חשובה מאוד ביצירת מצב רוח חיובי, ויחד עם בחירת מדויקת של ריהוט יעיל ונעים המאפשר שימושים מגוונים, כמו גם מעברים נוחים שאינם מפריעים ליתר העובדים – תקבלו חלל עבודה משותף שעושה חשק לעבוד, ליצור ולהמציא.

דוגמה מוצלחת במיוחד ניתן לראות באחד הפרויקטים שביצעה תדהר לחברת טראקס ברחוב תוצרת הארץ בתל אביב. מדובר במשרד שתוכנן עם סביבת עבודה פתוחה, שטופת אור טבעי ומעוצבת בקפידה עם חללים פתוחים ופרטיים. הפרויקט כלל מלבד התכנון גם עבודות גמר ומעטפת בשטח כולל של 1250 מ”ר, והסתיים תוך ארבעה חודשים בלבד.
אם אתם רוצים להפוך את המשרדים או הקומה שלכם לחללי עבודה משותפים, זכרו שהפרויקט לא תמיד מצריך זמן ממושך. תכנון יעיל המנוהל באופן חכם יכול למקסם עבורכם את התוצאות תוך פרק זמן קצר.

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד