| 13.06.2022 |

טיפים לאריזה לקראת מעבר דירה

השלב הכמעט אחרון הגיע, אורזים את החיים ועוברים לבית החדש. לפני שאתם נכנסים ללחץ כדאי שתקראו את הטיפים שהכנו עבורכם לאריזה נוחה ונכונה של הבית. בהצלחה


הבית החדש כבר מוכן. החללים היפים שתכננתם ועיצבתם במשך זמן כה רב עומדים כעת ריקים ומחכים לכם, לבני משפחתכם ולחפצים שלכם. שלב מהותי בדרך אל האושר, הוא אריזת החפצים והעברתם ממקום מגוריכם הנוכחי לבית החדש. רגע לפני שאתם מתחילים לזרוק את החפצים לארגזים ולהעמיס על מסחרית, קראו את רשימת הטיפים הבאה שתעזור לכם לצלוח את השלב הזה בקלות וביעילות.

אריזת דירה בקלות וביעילות

1. במקום לראות באריזת הבית נטל, התייחסו למשימה כאל הזדמנות ליצור מקום לדברים חדשים ולהיפטר מחפצים שכבר אינכם זקוקים להם, בפועל הם תופסים מקום או צוברים אבק. אנשים אחרים כנראה ישמחו לקבל אותם, אז אנחנו ממליצים לתרום את מה שאפשר.

2. חלקו את החפצים לפי חדרים ונושאים וסמנו על כל ארגז מה הוא מכיל. זה נשמע מובן מאליו אך מרוב עומס קיימת נטייה לוותר על השלב הזה וללכת לאיבוד בין ערמות הארגזים בשלב הפריקה. סימון מדויק של כל ארגז יאפשר לכם לפרוק בשלבים, לפי סדר חשיבות, ולמצוא בקלות את כל החפצים שלכם אחרי המעבר.

3. הכניסו אביזרים קטנים לשקיות או לתיקים, אותם תוכלו לאחר מכן להכניס לארגזים. פעולה פשוטה זו תמנע מהפריטים הקטנים להתפזר ולהעלם בין שלל האביזרים והחפצים.

4. הפכו את המשימה לאירוע משפחתי, בקשו מילדיכם הבוגרים ליצור שלוש ערמות – חפצים שהם רוצים לשמור, חפצים שהם רוצים למסור וערמה נוספת של חפצים שהם מתלבטים לגביהם. לפני שהכל נכנס לארגזים, עברו איתם על הערמות וקבלו ביחד איתם החלטות לגבי החפצים שלא היו בטוחים לגביהם.

5. התחילו את האריזה מהחפצים שאינם נמצאים בשימוש יומיומי. השאירו ארגזים בהם ארזתם חפצים שימושיים, כשהם פתוחים, כדי שתוכלו להגיע לתכולתם במקרה הצורך. בנוסף מומלץ לעבוד בשיטתיות ולארוז את הבית לפי חדרים. סיימו אריזה של חדר אחד ואז עברו לחדר הבא.

6. התאימו את גודל הארגז לתכולתו. ספרים וכלי מטבח, למשל, מומלץ לארוז בקרטונים קטנים יותר מאשר בגדים, מצעים ומגבות. כמו כן, מומלץ למלא כל ארגז כדי שהחפצים לא יתפזרו בתוכו אך יש להקפיד לא להעמיס ולדחוס יותר מדי חפצים פנימה על מנת שהארגז יגיע לביתכם החדש בשלמותו.

7. מרגישים שכל זה קצת גדול עליכם? היעזרו בשירות של אריזה ופריקה. אמנם מדובר בהוצאה נוספת, המתווספת להובלה וליתר הוצאות המעבר, אך בעזרתה תוכלו לסיים במהרה וביעילות את התהליך במינימום מאמץ.

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד