| 9.06.2022 |

Planning in Advance

תדהר ממליצה על כמה מהטיפים שיסייעו לכם להפוך את תכנון הדירה החדשה שלכם, לתהליך נעים, נכון ומהנה.

לפתוח אקסל חדש, לסמן ביומן יעדים, להתמקד במה שנכון כרגע ולנשום עמוק – תדהר ממליצה על כמה מהטיפים שיסייעו לכם להפוך את תכנון הדירה החדשה שלכם, לתהליך נעים, נכון ומהנה. קבלו עצה ממומחים

קניתם דירה? מזל טוב! תתחילו לתכנן. 

כדי שתוכלו ליהנות מדירה שתשרת אתכם ואת אורח החיים שלכם על הצד הטוב ביותר, כדאי להקדיש לשלב התכנון וההתאמה האישית מספיק זמן מראש ולא להיכנס ללחץ. בזמן הזו תוכלו לאסוף מספיק מידע ומקורות השראה, לחשוב היטב על כל החלטה ובחירה וגם – ולא פחות חשוב מכך – ליהנות מהתהליך.

קבלו טיפים שיהפכו את תכנון הדירה שלכם ליעיל במיוחד:

1. הכינו רשימה

ממש כמו רשימה לסופר, עם כל מה שאתם רוצים / חולמים / צריכים / ורגילים לעשות בבית.

יש לכם הרגלי חיים וטקסים שאתם מקיימים בשעות שונות שבהן אתם נמצאים בבית, גם אם אתם לא מודעים ולא שמים לכך לב. למשל, המקום שבו אתם מניחים את התיק כשאתם נכנסים הביתה, או הפינה שבה אתם שותים את המשקה החם הראשון של הבוקר.

כשקונים דירה חדשה, כדאי להתחיל לבחון את החיים שלנו מבחוץ, כדי לזהות את אותם הרגלים וטקסים, שמרכיבים את חיי היומיום שלנו. אם נכניס אותם לרשימה, נוכל לתת מענה תכנוני טוב יותר לדרך החיים שלנו. אגב, זיהוי של ההרגלים שלנו יסייע לנו גם להבין איזה חלום נוכל להגשים ואיזה רק נראה טוב על הדף.

2. קבלו החלטות

קבלו החלטות שקשורות לתפיסות החיים שלכם, הקדישו את הזמן שהוקצב לתכנון כדי לנהל עליהן דיונים – בזוג או כמשפחה, לאסוף מידע ולהתייעץ עם מומחים. למשל – האם הילדים שלכם יחלקו חדר? האם המטבח יהיה סגור או פתוח? פינת האוכל תכנס למטבח או תעמוד בפני עצמה? האם כדאי לוותר על שירותי אורחים?

3. מידות ומרחקים

בשלב התכנון אנחנו מקבלים לידינו את התכנון וחלוקת הפנים של הדירה. במידה ויש בבעלותכם פריטי ריהוט שאמורים לעבור ביחד אתכם לדירה, כדאי למדוד אותם ולבדוק שהם אכן נכנסים לכל החדרים שתכננתם ושאליהם הם מיועדים. אם יש חוסר התאמות, כדאי לגלותן בשלב הזה ולטפל בכך בהתאם.

4. לכל סיר יש מכסה

אם ביצעתם את שלב התכנון כמו שצריך, אתם כבר יודעים איזה חדר ישמש למה. כשאתם יוצאים למסע קניות, הקפידו להתאים בין גודל החדר, המיקומים של האלמנטים הקבועים שבו, ובין הרהיטים שאתם קונים. הקפידו, לדוגמא, שהמיטה שבחרתם מתאימה למיקום שאתם מייעדים לה בחדר השינה, שנשאר מצדיה מספיק מקום לשידות, שהרוחב שלה לא מפריע לאף דלת (ארון או כניסה) להיפתח, ושראש המיטה לא מסתיר חלק מהחלון.

5. כאן ועכשיו

אל תנסו לתכנן את הדירה ולהתחשב בפרמטרים עתידיים, שיהיו חלק מהחיים שלכם בעוד עשור או שניים. בין אם אתם משפחה צעירה שמונה חמש נפשות או זוג שעובר לדירה חדשה מבית מרווח אחרי שהילדים עזבו, תכננו את הדירה לטווח זמן של מקסימום חמש שנים קדימה.

להתמקד בהווה זו עצה שמתאימה לא רק לתכנון החדרים בדירה והייעוד שלהם, אלא גם לסגנון העיצוב, לבחירת החומרים וסקלת הצבעים שתשלוט בה. בכל דבר יש את הבחירה הקלאסית והבטוחה, ואת זו שתעלה לכם חיוך על השפתיים. אז נכון שבחירה בגוונים בהירים וחוליים לא תמאס עליכם גם בעוד עשר שנים, אבל אם כתום זה הצבע האהוב עליכם, שווה לחשוב על דרך לשלב אותו בחלל.

6. רק יועץ אחד

אפשר לשאול את כל מי שאתם מכירים מה דעתו על אריחי הרצוף שבחרתם לחדר הרחצה של הילדים,  לדוגמא. קרוב לוודאי שתשמעו דעות כמספר האנשים שתשאלו. מניסיוננו, זו הדרך הנכונה להתבלבל ולכן אנחנו ממליצים לכם לבחור יועץ או שניים ולהסתפק בדעתם.

המידע המובא להלן הינו מידע כללי בלבד לצרכי שיווק, אינו מהווה הצהרה ו/או התחייבות ו/או ייעוץ של קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או כלכלי ו/או אחר. העושה שימוש במידע זה, עושה זאת על אחריותו בלבד. כל התכנים הכלולים בעמוד זאת, אין בהם משום המלצה או חוות דעת, ולא נועדו לספק אלא מידע כללי ושיווקי ואמצעי התרשמות בלבד. קבוצת תדהר ו/או מי מטעמה אינם ולא יהיו אחראיים למידע המובא להלן ו/או לנכונותו. בכל מקרה, העושה שימוש במידע ו/או המקבל החלטותיו על סמך המידע, עושה זאת על אחריותו בלבד, והוא מוותר על כל דרישה ו/או טענה ו/או תביעה כלפי קבוצת תדהר וכל מי מטעמה ו/או איזה מהחברות הקשורות אליה, בכל הקשור והכרוך בהסתמכות על המידע בחוברת זאת. ט.ל.ח.