קיימות בתדהר

אנחנו בקבוצת תדהר, מבינים שאיכות החיים היומיומית נקבעת גם בזכות איכויות וסגנון הבניה. כקבוצה עדכנית המחויבת ליצירת מרחבים לחיים מיטיבים, חשוב לנו ליצור עבורכם מתחמי מגורים, מסחר ועבודה המבטיחים יום יום בריא יותר, נוח יותר, בטוח יותר וחסכוני יותר.

לקחנו על עצמנו להוביל בישראל את ערך הקיימות,  תוך אחריות לסביבה בה אנחנו פועלים, התחשבות ורתימת משאבי הטבע והסביבה לטובתכם.

אחריות סביבתית כערך מוביל

על רקע משבר האקלים העולמי ונתונים מדאיגים אודות השפעת הנדל”ן על אפקט החממה (האחראי על   40% מפליטות גזי החממה לאטמוספירה), הצטמצמות משאבים ונתוני דמוגרפיה ייחודיים לארצנו, ערך הקיימות הופך למשמעותי ביותר בעשיית הקבוצה.

מחויבות קבוצת תדהר ליצירת “נדל”ן המיטיב עם סביבתו”, הן ביזמות והן בביצוע, מתחילה במיקום הפרויקטים דרך תכנון איכותי ומיטבי, שימוש בחומרים בריאים, יישום השימוש במערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, ייצור חסכוני ויעיל, כל זאת ועוד – לטובת הבטחת איכות חיים מרבית כמו איכות אויר, אור, אנרגיה ועוד, חסכון אנרגטי עתידי והפחתת טביעת הרגל האקולוגית.

תקינה – כוכבים לפי ת"י 5281 ו-LEED – מעל ומעבר למקובל

כחלק מתפיסת הקיימות שלנו פועלת הקבוצה בכל הפרויקטים שלה להבטחת דירוג גבוה במסגרת התקנים "הירוקים" המחייבים. התקן הישראלי לבניה ירוקה 5281 בוחן ומדרג הן את החללים הפנימיים של המבנה והן את השפעתו הישירה של אותו מבנה על הסביבה. התקן בוחן את המבנה ב-9 קריטריונים מולטי דיסציפלינריים שונים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול וחדשנות. הדירוג מתבצע תוך הסתכלות רחבה המתחילה באופן ניהול אתר הבנייה, ועד התפעול והתחזוקה לאורך חיי המבנה. למרות המחויבות הנוכחית בחוק לעמוד בתקן ברמת כוכב אחד, בתדהר לקחנו החלטה להגיע בכל הפרויקטים שלנו בתחום המגורים לרמת שלושה כוכבים. עבור מבנים בייעודי מסחר ומשרדים, תדהר דבקה בתקן הבינלאומי ומתאימה את המבנים המסחריים שהיא בונה לתקן LEED האמריקאי. התקן בוחן את המבנה ב-5 קטגוריות: אתרים בני קיימא, שימוש יעיל במים, אנרגיה ואטמוספירה, חומרים ומשאבים, ואיכות הסביבה בתוך המבנה. התקן בוחן את התכנון, הקונסטרוקציה התפעול והתחזוקה של המבנה. תדהר רואה עצמה מחויבת לעמוד בתקנים בדרגת חומרה עולה לא רק מתוך חובתה החוקית אלא מתוך חובתה המוסרית ומתוך ההכרה באחריותה והשפעת פועלה של הקבוצה על איכות הסביבה, ושאיפתה לייצר בניינים בריאים יותר למשתמשי המבנה ולסביבתו.

אחריות סביבתית – משנים את הדרך

ענף הבנייה אחראי לכ-40% מפליטת גזים שמגבירים את אפקט החממה. בתהליך הייצור מושקעת אנרגיה רבה, קיים בזבוז רב ובאתרי בנייה המנוהלים באופן מסורתי – היעילות פחותה. גם לאחר הבנייה כל בנין צורך אנרגיה רבה לחימום, קירור, תאורה ותחזוקה. במכפלה של כל בניין ובניין בישראל ובעולם הנזק של בנייה לא נכונה הוא עצום, והמעבר לבנייה נכונה, ירוקה, חשוב וחייב להיעשות באופן מיידי. ענף הבנייה סובל מ-50% בזבוז – ייצור עודף, שינוע יתר, מלאכות חוזרות, עבודה לא מקצועית. המשימה שלנו – לבטל את הבזבוזים, ולעבור לתיעוש. אנחנו משנים את הדרך שבה אנו בונים ברמה התכנונית והביצועית, אנחנו מכניסים טכנולוגיות חדשות ומתודות מתקדמות. כל זה כדי לשמור ולהגן על כדור הארץ של כולנו.

חדשנות בתדהר

קיימות באמצעות חדשנות

קבוצת תדהר משתפת פעולה במסלולים שונים עם כ-25 חברות הזנק ומהווה עבורן בית גידול.  הקבוצה מקנה להן גישה לאתרי בנייה לצורך בחינה מבוקרת של פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחומים שונים. אנו בקבוצת תדהר מאמינים שהדרך ליצור חיים מקיימים יותר מתחילה בבסיס, באופן בו הכל מתוכנן ומבוצע. לכן השקענו עד היום למעלה מ-100 מיליון ₪ בחברות הזנק שפועלות בתחומים שונים של הענף ליישום פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, למען עתיד טוב יותר לכולנו. תכנית המאיצים ומערכת החממה של קבוצת תדהר הן פעילויות פנים ארגונית לייעול ושיפור תהליכים. כשאנחנו משתפרים ומתייעלים העבודה שלנו הופכת טובה יותר וידידותית יותר לסביבה. הייעול והתכנון מצמצמים את הייצור העודף, השינוע המיותר והמלאכות החוזרות והופכים את הבנייה שלנו למקיימת יותר.

לעמוד חדשנות בתדהר
Beyond_תדהר ביונד

פרויקט ביונד – מוכנים למחר

פרויקט BYOND הינו אחד הפרויקטים המורכבים והמשמעותיים של קבוצת תדהר ולכן חשוב לנו כל כך לוודא שהוא עומד בקנה אחד עם תפיסת הקיימות של הקבוצה. הפרויקט מתוכנן לפי תקן LEED ועתיד לקבל את דרגת ההסמכה הגבוה ביותר של התקן – LEED Platinum. בפרויקט זה בחרה תדהר לאמץ גם את תקן fitwel – תקן בינלאומי לבניינים בריאים שבוחן את חווית המשתמש מבחינת טמפרטורה, אור, אוויר נקי ועוד.

בפרויקט מתוך 950 מקומות חנייה, 50% יהוו גם עמדות טעינה לרכב חשמלי. בנוסף תהיה הקצאה  של 500 מקומות חנייה ייעודיים לאופנועים וחניון ייעודי ל-1200 זוגות אופניים. בפרויקט יוטמעו מערכות מתקדמות לחיסכון אנרגטי – מערכות מיזוג יעילות וחסכוניות, חזיתות בעלות זיגוג בעל מקדם מעבר חום נמוך, מערכת הצללה ושימוש בתאורה טבעית. מערכת לבקרת ניהול מבנה מהמתקדמות בעולם בשילוב תשתית בעלת יכולת ניטור ולמידה יאפשרו שימוש יעיל, חיסכון ואגירת חשמל. מערכות ניטור לאיכות וטיהור האוויר יספקו אוויר טוב יותר, בין היתר בזכות שימוש בצבעים אקולוגיים. בחומרי הגמר ישולבו חומרי גלם ממוחזרים ובריאים. מערכת פינוי אשפה פניאומטית תפנה את האשפה לחדרי מיון ומיחזור של נייר, מתכת, פלסטיק וקומפוסט. בזכות שימוש במתודולוגיית Lean מופחתת הפסולת גם בתהליך הבנייה וכ-15% מהפסולת באתר – ממוחזרת.

למידע נוסף על פרויקט Beyond

פרויקט מיקרוסופט – חלוצי הקיימות בישראל

קבוצת תדהר גאה לעמוד מאחורי קמפוס מיקרוסופט. הבניין הראשון בארץ שעמד בתקן LEED GOLD V4 למעטפת ולפנים. חזית המבנה מחוברת למיזוג האוויר ומאפשרת ניצול חוזר של אוויר מקורר מבפנים והפנייה החוצה של האוויר החם שנכלא בין שתי שכבות החזית. מערכת הוילונות במבנה מופעלת ע"י חיישנים אוטומטיים ומונעת מעבר של חום מבלי להגביל את האור החודר פנימה. כך, לצד שיפור האיכות התרמית של החללים הפנימיים, מושג חיסכון אנרגטי. מערכת התאורה מבוססת טכנולוגיה חסכונית באנרגיה ומוטמעים בה גלאי אור וגלאי נוכחות למניעת צריכת חשמל מיותרת. גג הקמפוס מנוצל לטובת קולטי שמש המספקים חלק מצריכת החשמל של המבנה. מערכת גיבוי וחיבור לגז טבעי כבר הותקנה לטובת שימוש עתידי. מערכת המים מאפשרת שימוש חוזר במים, ובכל הברזים הותקנו מערכות חסכמים. מי העיבוי של המזגנים משמשים להשקייה ולהזנת מגדלי הקירור ומערכת WINT שולבה לזיהוי ומניעת נזילות. בכל קומה מוצבים פחי מחזור נפרדים לנייר, בקבוקי פלסטיק, אריזות וזכוכית. הקמפוס מתוכנן כדי לעודד עובדים להשתמש באמצעי תחבורה חלופיים לרכב פרטי: מפרצוני הורדה/העלאה לתחבורה ציבורית ושבילים ייעודיים לתוך המבנה, שביל אופניים המוביל לחנייה ולנקודות עגינה לאופניים וקורקינטים חשמליים ומקלחות לרוכבים. בחניית הרכבים מוקצות חניות ייעודיות לרכבים המשמשים לנסיעות שיתופיות (Carpool) ועמדות טעינה לרכבים חשמליים.

למידע נוסף על פרויקט מיקרוסופט
תדהר על הפארק, יבנה

פרויקט יבנה – השכונה הירוקה הראשונה

שכונת 'תדהר על הפארק' ביבנה ממוקמת בדרום העיר ומתפרשת על פני שטח של כ-300 דונם וכוללת כ-1000 דירות ב-32 בניינים ומבני ציבור. זו  השכונה הירוקה הראשונה ביבנה שזכתה בתו תקן ישראלי לבניה ירוקה 5281. השכונה תוכננה ונבנתה כדי לאפשר לדייריה חיים טובים יותר, בריאים יותר ומקיימים יותר.

התב""ע שונתה כך שמיקום הבניינים יצר חלל לפארק עירוני רחב ידיים עם בריכה אקולוגית ומרווחים גדולים יותר בין הבניינים לרווחת הדיירים. את השכונה תכנן אדריכל הצמרת אילן פיבקו בגישה הוליסטית שמתייחסת לשכונה כיחידה אורגנית אחודה ולא כמבנים נפרדים.

את תהליך הבנייה עצמו ליווה מכון התקנים הישראלי כדי לפקח על הטיפול באשפה – הפרדתה, מיחזורה והטמנתה. כמו כן נעשה ליווי צמוד של המכון סביב שינוע החומרים לבנייה ולצורך עמידה בתקני קיימות מחמירים נעשה שימוש בחומרים מקומיים, בריאים, ממוחזרים ואקולוגיים. טיפול מושכל במי הנגר בשכונה נעשה באמצעות חפירת בורות חילחול בכל המגרשים למניעת הצפות והובלת מי הנגר לתת הקרקע באופן מיטיבי. מערכת הצללה על אזורים ציבוריים כמו גני שעשועים וגינות נתמכה גם בנתיבים ושטחים פתוחים בתוך השכונה באמצעות נטיעת מסיבית של עצים להשגת הצללה עתידית. הטיפול התרמי התייחס להפניה של הבניינים ביחס למרחב ולכיווני זרימת האוויר כמו גם באמצעות הצללה של מרפסות חשופות באמצעי קירוי ברמה גבוהה.

הפניית הבניינים עצמם נעשתה תוך התייחסות למשטר הרוחות המקומי. הטיפול באשפה נבנה על עקרון פניאומטי שמושך את האשפה אל מחוץ לשכונה ומבטל את הצורך במשאיות לאיסוף אשפה בתוך השכונה ובבניינים עצמם נעשו בחינות אקוסטיות מחמירות.

פרויקט אשדוד – לפי התקן המתקדם ביותר

פרויקט 'כוכב הצפון' באשדוד זכה לתכנון קפדני ורוחבי בהתייחסות לסוגיית הקיימות. ברמה הביו-אקלימית (שמש וצל והגנה מפני רוחות) הפרויקט עומד ביתרה בתקן התרמי הישראלי 1045 שקובע עמידות מוגברת לחום או קור בחללים הפנימיים. דירוג אנרגטי A+ יתאפשר בזכות חיסכון בתצרוכת החשמל ובניה נכונה ברמה התכנונית וברמת החומרים. בפרויקט יותקנו מערכות לצריכה מופחתת לתאורה באמצעות חיישנים וטיימרים. כדי להפחית עוד יותר את צריכת החשמל יותקנו מערכות פסיביות לחימום מים ומערכות מיזוג אוויר בחללים המשותפים בעלות דירוג אנרגטי A. לטובת הקטנת צריכת המים יותקנו חסכמים ומיכלי הדחה מפוצלים בכל מערכות האינסטלציה. מערכת ההשקיה של הגינות תצויד במד מים ובקר לצמצום הצריכה השוטפת. כמו כן יותקנו מערכות לניטור ולאיתור דליפות, מערכת לטיפול באבנית, ו-75% ממי הנגר העילי והניקוז ינוצלו לצרכים שונים של הפרויקט והבטחת חלחול אפקטיבי משמעותי חזרה למי התהום. באתר נעשה סקר חי וצומח לשמירה על המרקם הסביבתי כמו גם שימור עצים בהיקף הפרויקט וטיפול בזיהום אור לילי תוך הגבלת זווית וגוון תאורה. שטחים פתוחים תוכננו לרווחת הדיירים לצד תכנון תומך חיי רחוב בהתאם לתבליט הטבעי של הנוף ובסיוע למיתון החום העירוני תוך התקנת גגונים והצללות. בפרויקט נעשה שימוש נרחב בחומרים בעלי תו ירוק, חומרים ממוחזרים וחומרים מקומיים. באתר ננקטים צעדים רבים למזעור השפעות אתר הבנייה, ובמהלך הבנייה מנוהלת במקום הפרדת פסולת, כמו גם הכנה להפרדת פסולת ע"י הדיירים לאחר האכלוס. האתר נבחר בין היתר בשל הקרבה והנגישות שלו לתחבורה ציבורית ושבילי אופניים קיימים ומתוכננים, וקיומם של שבילים בטוחים ונוחים להולכי רגל.

למידע נוסף על פרויקט אשדוד
תדהר מודולר חדשנות בתדהר

תדהר מודולר – מסמנים את עתיד הבניה

קבוצת תדהר מקדמת את נושא התיעוש בבניה, ותדהר מודולר הינה מחלוצות התחום בארץ. תדהר מודולר מייצרת חדרים פשוטים ומורכבים במפעל ייעודי ברמת גימור ובקרה שמגיעים כמוצר מוגמר  אל אתר בניה של פרויקט. שיטת העבודה חוסכת בטעויות תכנוניות, מאפשרת בקרת איכות מושלמת, מצמצמת משמעותית את רמות הזיהום הסביבתי ופליטות הפחמן לאטמוספרה, מצמצמת ניצול משאבים ופחת, חוסכת זמן ומספקת מוצר איכותי יותר. כך, מסמנת תדהר את עתיד ענף הבניה והנדל"ן בישראל.

למידע נוסף על בנייה מודולרית

נשמח לשמוע מכם

בחרו את נושא הפניה, השאירו פרטים
ונחזור אליכם כמה שיותר מהר

    למשרות פתוחות לחצו כאן


    מכירות ושירות 8383✱ | משרדים 3604✱

    התדהר 14 רעננה